Vai ar tevi tā ir gadījies - tiklīdz kaut kas tiek uzsākts, tā piedzīvojums seko piedzīvojumam. Nu kā tu, cilvēk, nekļūsi par piedzīvojumu meistaru, ja dīvainas situācijas pašas tevi atrod ik uz soļa? Bet - viss nav tā, kā pirmajā brīdī izskatās!

Tieši tāpēc Radioteātris piedāvā paklausīties Dzintara Tilaka romānu „Piedzīvojumu meistari”. Romānu pusaudžiem. Romānu vasaras garumā ar laimīgām beigām.

3. lasījumā

Atis uzzina par zādzību Vecajās dzirnavās. Ar privātskolotājas palīdzību Dvīņumāsas gatavojas mācībām Latvijas skolā. Krišs piedāvā Atim stādīt kartupeļus „Lielavotos”. Pēc pirmās briesmīgās darba dienas Atis uzmeistaro kartupeļu stādāmo mašīnu no mopēda un tai pievienotas vieglas ķerras. Abi zēni nopelna salīgto naudu. Klāt mācību gada pēdējās dienas. Atkal satiekoties, Atis ar Armandu sastrīdas. Ata domās šaudās visbriesmīgākie atriebes plāni. Bet kad Armands atvainojas un  izstāsta Atim, kāpēc tā rīkojies, Atis saprot mammas padomu: „nekad nesaki nekad”.

Radiolasījumā  satiekas un lomas ierunā:

Atis –Agris Krapivņickis,

Armands –Toms Veličko,

dvīnes Anita un Lolita Rolmanes – Elizabete Skrastiņa, 

Krišjānis – Alberts Vecmanis,

Ata mamma Laura -Inga Tropa,

 Armanda tētis Helmuts - Ģirts Alsters,

Teicējs – Mārtiņš Počs.

Piedzīvojumiem līdzi seko režisors Juris Jonelis, skaņu režisors Ivo Tauriņš, radiolasījuma veidotāja Laima Matuzāle un  producente Māra Eglīte. Latvijas Radioteātris  2020. gads.