Pirmā latgaliešu kriminālromāna radioiestudējums  – latgaliešu literāta Alda Bukša kriminālromāns "Bruoli". 1. daļa.

Dramatizējuma autore Rūta Dišlere. Iestudējuma mākslinieciskais vadītājs un režisors ir Kristaps Rasims.

Piedalās aktieri: Jānis Kronis, Kristaps Rasims, Katrīna Griga, Inga Misāne, kuriem pievienojušies vienu no Latvijas labāko amatierteātru – Baltinavas dramatiskā kolektīva „Palādas” un Rēzeknes Tautas teātra – aktieri Imants Slišāns, Anita Ločmele, Aldis Leidums, Ilmārs Dreļs, Jānis Pampe un citi. Tāpat iestudējumā ieskanēsies arī sabiedrībā pazīstamu personību – Jāņa Skuteļa, Laura Zalāne, Renāra Kaupera un citu  balsis.

Kriminālromāna motīvs vēsta par neveiksmīgu pokera spēli ekskluzīvā Londonas klubā, kas latvieti Edgaru ievelk notikumu ķēdē, novedot viņu Helsinku cietumā. Pa šo laiku Igaunijā bez vēsts pazūd Edgara jaunākais brālis. Aizsākas Edgara pēddziņa gaitas: no Igaunijas uz Ziemeļlatgali, Latvijas—Krievijas pierobežas joslu un Londonu, pamazām izgaismojot sarežģītu starptautisku noziedzības tīklu.

Režisors Viesturs Kairišs kriminālromānu raksturojis kā aizraujošu un dinamisku, kas aptver šodien aktuālo noziedzības spektru, analizē tās sociālos iemeslus. „Brīžiem mīļā Ziemeļlatgale atgādina brāļu Koenu „Fargo” ainavu — ar negaidītām asins peļķēm uz knapi izkritušā sniega. Un īpaša mīlestība pret Latgali un latgaliešu valodu. Kaut arī detektīvs ir starptautisks, iekļaujot Krievijas un Eiropas kriminālās pasaules vaibstus, svarīgākais vēstījums ir domāts mums pašiem:
— Kas tev traucē braukt prom no šī cauruma?
— Kā? Te ir manas mājas...”

Ierakstu papildina tā mākslinieciskā vadītāja un režisora Kristapa Rasima radītā muzikālā noskaņa.

2023. gada ieraksts.