"Harijam augot". Rudītes Kalpiņas grāmatas radiovariants. 1.daļa.

Tie ir 12 humoristiski stāstiņi par Harīša un tehnoloģiju attīstību – no zēna pirmā līdz divpadsmitajam dzīves gadam, kurā no pieauguša cilvēka viedokļa, turklāt no pašironijas un humora pilna pieaugušā, stāstīts par bērnu un viņa ģimenes locekļiem mainīgajā mūsdienu pasaulē.

Iestudējuma režisors Reinis Boters.

„Veidojot šo lasījumu, man bija svarīgi, ka Harīša lomas atveidotāji ir jauki un žiperīgi zēni, nevis aktieri, jo bērna valodas izteiksmi attēlot, manuprāt, ir neiespējami. Grāmatas lasījums sagatavots trīs daļās un katrā no tām Harijs ir citā vecumā, tāpēc arī Harīša lomas atveidotāji ir dažāda vecuma - Niklāvs Krūze (5 gadi.), Bruno Raudzeps (7 gadi) un Gustavs Raudzeps (13 gadi)," atklāj režisors Reinis Boters.

Katrā iestudējuma daļā teicējs Arturs Krūzkops stāsta par Harīša darbiem un nedarbiem konkrētajā vecuma posmā.

"Jāatzīst, ka arī man visas jaunās tehnoloģijas šķitušas aizraujošas, bet mūsdienās bērni tās apgūst daudz straujāk. Tas atklājas arī Rudītes Kalpiņas stāstos – bērni, izzinot un apgūstot tehnoloģijas, dara daudz laba, bet brīžiem arī sastrādā kādu nedarbu, ar ko pārsteigt savu ģimeni,” stāsta Reinis Boters.

Iestudējumā piedalās Arturs Krūzkops, Niklāvs Krūze, Bruno un Gustavs Raudzepi, Baiba Broka, Lilita Ozoliņa, Rasma Garne, Elīna Vaska, Jānis Kronis, Edgars Stillers, Laura Čaupale, Sandra Kļaviņa, Āris Matesovičs, Krišjānis Eglīte un Madars Zvagulis.

Lai lasījumā viss noritētu raiti, gādāja režisors Reinis Boters un skaņu režisors Ivo Tauriņš, redaktore Dzintra Matuzāle un producente Māra Eglīte.