Luīzes Pastores grāmatas "Maskačkas stāsts" radiolasījums. Nobeigums. Vienpadsmitais stāsts.

RAUSIS: "Es varbūt arī esmu bērns, bet man ar visiem pārējiem bērniem nav nekāda sakara! Ar citiem bērniem un visādiem plušķiem es nespēlējos – tāpēc pazūdiet! Man nav laika jūsu bērnišķīgajai laika nosišanai, spēlējot veterinārajos dakteros, suņu skolās vai mājās.

Es būvēju nākotni, saprotiet? Tas ir jāpaspēj izdarīt laikus, jau tagad, pēc iespējas agrāk! Vai, piemēram, kādam no jums jau ir savs biznesa plāns? Kā apmaksāsit savu izglītību? Kā jūs plānojat nodrošināt savas vecumdienas? Kā samazināsit bezdarba līmeni? Kādas mēbeles pasūtīsit savā mājoklī?

ĒRGLIS: Es šeit saskatu iespēju sadarbībai. Būdams jūrnieks, vēl nekur neesmu redzējis pilsētā izveidotu aizsargājamu rezervātu – tas būs pirmais, vienīgais, unikālais, pasaulslavenais Maskačkas runājošo suņu rezervāts! Visā pasaulē izskanēs Dižkunga Imanta Rauša vārds, jo tieši viņš būs glābis šo nepārprotami reto sugu no bojāejas, aizsargājot un labiekārtojot to dabisko apmešanās vietu. Mēs no savas puses apņemamies necelt neslavu par līdz šim nodarīto postu, bet Dižkunga Imanta Rauša labā slava jau no bērna kājas nodrošinās turpmākus panākumus – un, neapšaubāmi, arī peļņu. Tas ir abpusēji izdevīgi.

RAUSIS: Katrā gadījumā šāds iznākums būtu ienesīgāks par pilnīgiem zaudējumiem uz projekta anulēšanas rēķina."

BOSS: Vai tas moderno džungļu valodā nozīmēja, ka viņi bija panākuši vienošanos?!

JĒKABS: Maskačka bija GLĀBTA! Maskačka nekur nepazudīs, jo, tāpat kā Rīga, tā nekad nebūs gatava.

Jēkabs – Edgars Kaufelds, Mimmi – Linda Rutule, Boss – Lauris Dzelzītis, Ērglis – Ģirts Ķesteris, Vectēvs – Arnis Līcītis, Kucēni – Krišjānis Eglīte un Sāra Anitena, Rausītis – Dominiks Klints, Tētis –Intars Rešetins.

Priecājoties par iespēju iepazīties ar visnoslēpumaināko Rīgas rajonu – Maskačku, no jums atvadās režisore Irēna Cērmane, skaņu režisors Andis Ploks, mūzikas redaktors Ģirts Bišs, redaktore Dzintra Matuzāle un producente Māra Eglīte.

Latvijas Radioteātris – 2016. gads.