Pirmatskaņojums. Mūsdienu latgaliešu prozas spilgtākie rakstītāji. Stāsti no Raibuo (Oskara Orlova) krājumiem “Pyrma syltī” (2011) un “Zalta tesmini” (2015).

Stāstus ierunājis Jānis Kronis. Ieraksta mākslinieciskais vadītājs Kristaps Rasims.

2024. gada ieraksts.

Raibīs (Oskars Orlovs, dz. 1983) ir literāts un mākslinieks, kura radošajā darbībā sava vieta ir arī mūzikai un kino. Divu stāstu krājumu, divu lugu, dzejas krājuma un karitakūru stilā zīmētu pastkaršu komplektu autors. Autora stāstos klātesošs ir humors, bet reizē nebaidīšanās izteikt savu viedokli un domas par to, kas notiek pasaulē.

Literāte Ligija Purinaša par krājumu “Zalta tesmini” rakstījusi: “Raibuo stāstu krājums lasītāju var aizvest līdz dažādām pieturām: līdz smiekliem, līdz apstulbumam, līdz baltajām pelītēm, līdz ģībienam, bet, ja lasītājs būs gudrs, tad arī līdz dažu lietu saprašanai. Lasot paliek bail – ka tik sevi tajā neieraudzīt, taču nožēlojami ir tie ļaudis, kuriem pietrūkst pašironijas. Stāstos savdabīgi iezīmējas dažādas mūsdienu tendences: globalizācijas un postpadomju mantojuma sintēze, emigrācija kā latgaliešu dzīvesveids, birokrātiskās sistēmas absurdums, spoguļošanās moderno tehnoloģiju (lasīt: sociālo tīklu) seklajā dīķī un citas.”

Radiolasījumu veidojusi Latvijas Radio Latgales multimediju studija sadarbībā ar latgaliešu kultūras kustību “Volūda” un studiju “Reiga”.