Janas Egles romāna "Svešie jeb miļeņkij ti moi" dramatizējums piecos vakaros, astoņos stāstos. Dramatizējuma autori Dzintars Tilaks un Intars Rešetins. Režisors Intars Rešetins, skaņu režisore Kristīne Zolotorenko. Darbojas: Indra Briķe, Vita Vārpiņa, Artis Robežnieks, Veronika Plotņikova, Intars Rešetins un Grēta Rešetina.

1.vakars: Margaritas stāsts un Haralda stāsts.

Uzvedums ir režisora Intara Rešetina debija Radioteātrī.

„Rakstniece Jana Egle brīnišķīgi un saprotamā valodā emocionālu stāstu sēriju savij vienā veselumā. Nav noslēpums, ka viens no maniem favorītiem pasaules dramaturģijā ir Florians Zellers, un, jāatzīst, ka Jana Egle šo darbu ir sarakstījusi līdzīgā formulā, rēbusā vai puzlē, saliekot astoņus stāstus vienā ciklā, kurā iegūstam gan realitātes, gan flashback jeb retrospekcijas iespēju. Tie aizved mūs pie cilvēku likteņiem, jūtu dabas, sāpīgām un emocionālām, un arī priecīgām, laimes pilnām atmiņām," atzīst Intars Rešetins.

„Svešie jeb miļeņkij ti moj” veido emocionāli spraigi astoņi stāsti, kas nosaukti galveno varoņu vārdos - Margarita, Haralds, Aļevtina, Sandris, Teofils, Adrians, Veronika un Kerija. To secība uzvedumā ir smalki savīta un intriģējoša. Lai arī sākotnēji var šķist, ka šie ir savstarpēji nesaistītu cilvēku dzīvesstāsti, tomēr klausītājs ātri vien var saprast, ka tie ir savienoti, tikai vēl nav nojaušams, kā un caur ko.

„Cilvēkam visvairāk nepieciešama tuvība, otrs cilvēks – māte, bērns, mīļotais, draugs. Īstas, dzīvas un jutīgas saites, kas cieši tur vienu pie otra un dod spēku otru atbalstīt,” teica rakstniece Jana Egle. „Šie stāsti ir par satrūkušajām saitēm, par svešajiem, kuri īstenībā ir tuvi, un viņu likteņiem. Kādam ir jāsaņem drosme spert pirmo soli pāri laikiem, pāridarījumiem un vainas apziņai.”