Radioteātrī turpinās Latvijas Teātra darbinieku savienības cikls "Teātra Atlanti cauri laikiem. Teātra garša". Latvijas teātra vecmeistaru un jauno skatuves mākslinieku sarunas par svarīgo teātrī un ārpus tā. 2024.gada sezonas 1. raidījums. Tiekas aktrise Indra Briķe un aktieris Rūdolfs Apse.

Šajā sarunā abi aktieri sarunājas par to, kura ir bijusi Indras Briķes mūža loma, vai tā jau ir nospēlēta? Kādas izrādes aizkustina un ir interesantas aktieriem? Cik svarīga ir publika māksliniekiem un ko tā par sevi pastāsta skatoties izrādes. Kādi notikumi mākslinieku dzīvēs ir aizveduši viņus līdz darbam teātrī un kas viņus tur notur.

Latvijas Teātra darbinieku savienības iniciētais projekts “Teātra Atlanti cauri laikiem. Teātra garša” šogad tiek realizēts jau ceturto reizi. Tā mērķis paliek nemainīts - veidot nosacītu tiltu starp teātra paaudzēm, kurām savstarpējā saikne ir zudusi laika straujā ritējuma dēļ. Proti, lielākā daļa vecmeistaru teātros vairs nestrādā, bet daļa jauno skatuves mākslinieku par viņiem neko nezin.

“Teātra garša” dod iespēju šīm paaudzēm satikties, sarunāties, mācīties, iedvesmoties vienam no otra, apmainīties domām par pasaules redzējumu un  kopīgo mīlestību uz teātra mākslu. Bet mums – pārējiem – šīs sarunas dod iespēju mēģināt sajust, kas tad īsti ir teātra garša, kādi ir cilvēki, kurus pierast redzēt prožektoru gaismā, brīdī, kad notiek vienkārša saruna ar sev līdzīgo – citas paaudzes mākslinieku. Reizēm šajās sarunās izgaismojas lietas par kurām intervijās netiek jautāts, atklājas mākslinieku personības šķautnes, kuras citkārt paliek apslēptas.