Latvijas Teātra darbinieku savienības cikls "Teātra Atlanti cauri laikiem. Teātra garša". Latvijas teātra vecmeistaru un jauno skatuves mākslinieku sarunas par svarīgo teātrī un ārpus tā. 2024.gada sezonas 10. raidījums. TiekasDailes teātra kolēģi Juris Bartkevičs un savu pirmo sezonu Dailes teātrī aizvadījusī jaunā aktrise Madara Viļčuka.

Ieraksts ir veikts nākamajā dienā pēc tam, kad Juris Bartkevičs atgriezās Latvijā no viesizrādēm Parīzē. Tur viņš kopā ar kolēģiem, viesojās ar izrādi "Rotko".

Sarunā abi mākslinieki analizē aktiera brīvības sajūtu uz skatuves un to, kas un kāpēc ir nepieciešams, lai tādu iegūtu. Uzzināsim, kā Madara Viļčuka noskaidroja, kas ir Jura Bartkeviča mīļākais ēdiens. Aktieri arī runā,  par ko sapņo un murgo aktieri, vai mūsdienu teātris sniedz skatītājiem katarsi, garīgu attīrīšanos un kāda aizraušanās vieno abus aktierus.

Šis projekta jēga ir veidot nosacītu tiltu starp teātra paaudzēm, kurām savstarpējā saikne ir zudusi dēļ laika straujā ritējuma. Lielākā daļa vecmeistaru teātros vairs nestrādā, bet daļa jauno skatuves mākslinieku par viņiem neko nezin. “Teātra garša” dod iespēju šīm paaudzēm satikties, sarunāties, mācīties, iedvesmoties vienam no otra, apmainīties domām par kopīgo mīlestību uz teātra mākslu un pasaules redzējumu. Bet mums - pārējiem - šīs sarunas dod iespēju mēģināt sajust, kas tad īsti ir teātra garša, jo sarunājoties dažādām teātra paaudzēm izgaismojas lietas par kurām intervijās nemaz netiek jautāts.

Sarunas organizēja un raidīšanai sagatavoja aktrise Madara Melne-Tomsone un aktieris Gundars Āboliņš.