Radioteātrī turpinās Latvijas Teātra darbinieku savienības cikls "Teātra Atlanti cauri laikiem. Teātra garša". Latvijas teātra vecmeistaru un jauno skatuves mākslinieku sarunas par svarīgo teātrī un ārpus tā. 2024.gada sezonas 2. raidījums. Tiekas divi režijas un pedagoģijas meistari Māra Ķimele un Elmārs Seņkovs.

Savstarpējās attiecības viņiem jau ir skaidras – abus vieno ne tikai profesija, bet arī fakts, ka Elmārs Seņkovs ir Māras Ķimeles students  tādēļ šajā sarunā dzirdēsim tēmas, kuras sniedzas dziļi režijas un teātra pedagoģijas dzelmē. Abi mākslinieki runā par to, kāpēc teātris ir vajadzīgs, kā tam ir izdevies izdzīvot, ņemot vērā, ka mūsdienās patērētāju sabiedrība mēdz noteikt māksliniekiem savas vajadzības. Kurš no izrādes radīšanas procesiem abiem režisoriem ir sirdij vistīkamākais. Abi arī vērtē, kas tad īsti raksturo izcilus aktierus.

 

Šis projekta jēga ir veidot nosacītu tiltu starp teātra paaudzēm, kurām savstarpējā saikne ir zudusi dēļ laika straujā ritējuma. Lielākā daļa vecmeistaru teātros vairs nestrādā, bet daļa jauno skatuves mākslinieku par viņiem neko nezin. “Teātra garša” dod iespēju šīm paaudzēm satikties, sarunāties, mācīties, iedvesmoties vienam no otra, apmainīties domām par kopīgo mīlestību uz teātra mākslu un pasaules redzējumu. Bet mums - pārējiem - šīs sarunas dod iespēju mēģināt sajust, kas tad īsti ir teātra garša, jo sarunājoties dažādām teātra paaudzēm izgaismojas lietas par kurām intervijās nemaz netiek jautāts.

Sarunas organizēja un raidīšanai sagatavoja aktrise Madara Melne-Tomsone un aktieris Gundars Āboliņš.