Latvijas Teātra darbinieku savienības cikls "Teātra Atlanti cauri laikiem. Teātra garša". Latvijas teātra vecmeistaru un jauno skatuves mākslinieku sarunas par svarīgo teātrī un ārpus tā. 2024.gada sezonas 3. raidījums. Tiekas Valdis Lūriņš un Anete Krasovska.

Aktieris, režisors un teātra pedagogs Valdis Lūriņš un Dailes teātra aktrise Anete Krasovska sarunājas par jaunajām dvesmām režijā, dramaturģijas nozīmes mazināšanos, teātri kā savdabīgu cilvēku magnētu. Sarunā tiek aizskarta arī tāda tēma, kā aktiera novērtējuma sajūta un kā viņi abi jūtas, vērojot savu ģimenes locekļu radošo darbu.  

Latvijas Teātra darbinieku savienības iniciētais projekts “Teātra Atlanti cauri laikiem. Teātra garša” šogad tiek realizēts jau ceturto reizi. Tā mērķis paliek nemainīts - veidot nosacītu tiltu starp teātra paaudzēm, kurām savstarpējā saikne ir zudusi laika straujā ritējuma dēļ. Proti, lielākā daļa vecmeistaru teātros vairs nestrādā, bet daļa jauno skatuves mākslinieku par viņiem neko nezin.

Šis projekta jēga ir veidot nosacītu tiltu starp teātra paaudzēm, kurām savstarpējā saikne ir zudusi dēļ laika straujā ritējuma. Lielākā daļa vecmeistaru teātros vairs nestrādā, bet daļa jauno skatuves mākslinieku par viņiem neko nezin. “Teātra garša” dod iespēju šīm paaudzēm satikties, sarunāties, mācīties, iedvesmoties vienam no otra, apmainīties domām par kopīgo mīlestību uz teātra mākslu un pasaules redzējumu. Bet mums - pārējiem - šīs sarunas dod iespēju mēģināt sajust, kas tad īsti ir teātra garša, jo sarunājoties dažādām teātra paaudzēm izgaismojas lietas par kurām intervijās nemaz netiek jautāts.

Sarunas organizēja un raidīšanai sagatavoja aktrise Madara Melne-Tomsone un aktieris Gundars Āboliņš.