Latvijas Teātra darbinieku savienības cikls "Teātra Atlanti cauri laikiem. Teātra garša". Latvijas teātra vecmeistaru un jauno skatuves mākslinieku sarunas par svarīgo teātrī un ārpus tā. 2024.gada sezonas 7. raidījums. Tiekas Mārtiņš Vilsons un Ance Muižniece.

Abi pirms desmit gadiem bija tikušies izrādes veidošanas procesā un Teātra garšā pārrunā to, kā ir raudzīties uz pagātni ar nobriedušāku apziņu, kā Ance izvēlas tēmas, par kurām rakstīt lugas. Iespēja uzzināt, kurā teātrī aktieri nekad nenoveco, lai gan štata aktieru sastāvs praktiski nemainās. Mākslinieki arī sarunājas par to, vai Latvijas teātris ir vai nav pārsvarā tekstā balstīts teātris.

Šis projekta jēga ir veidot nosacītu tiltu starp teātra paaudzēm, kurām savstarpējā saikne ir zudusi dēļ laika straujā ritējuma. Lielākā daļa vecmeistaru teātros vairs nestrādā, bet daļa jauno skatuves mākslinieku par viņiem neko nezin. “Teātra garša” dod iespēju šīm paaudzēm satikties, sarunāties, mācīties, iedvesmoties vienam no otra, apmainīties domām par kopīgo mīlestību uz teātra mākslu un pasaules redzējumu. Bet mums - pārējiem - šīs sarunas dod iespēju mēģināt sajust, kas tad īsti ir teātra garša, jo sarunājoties dažādām teātra paaudzēm izgaismojas lietas par kurām intervijās nemaz netiek jautāts.

Sarunas organizēja un raidīšanai sagatavoja aktrise Madara Melne-Tomsone un aktieris Gundars Āboliņš.