Latvijas Teātra darbinieku savienības cikls "Teātra Atlanti cauri laikiem. Teātra garša". Latvijas teātra vecmeistaru un jauno skatuves mākslinieku sarunas par svarīgo teātrī un ārpus tā. 2024.gada sezonas 9. raidījums. Tiekas aktieri Jānis Paukštello un Aksels Aizkalns no Valmieras Drāmas teātra.

Šajā sarunā satiekas divi Raiņa lugas “Jāzeps un viņa brāļi” Jāzepa lomas atveidotāji un tas ir būtiski. Jānis Paukštello šo lomu nospēlēja teju pirms 43 gadiem un turpina dzīvot ar Jāzepu sirdī, bet Aksels Aizkalns Valmieras drāmas teātrī šo lomu nospēlēja tikai pērn, un arī viņam tā ir nozīmīga.

Šis projekta jēga ir veidot nosacītu tiltu starp teātra paaudzēm, kurām savstarpējā saikne ir zudusi dēļ laika straujā ritējuma. Lielākā daļa vecmeistaru teātros vairs nestrādā, bet daļa jauno skatuves mākslinieku par viņiem neko nezin. “Teātra garša” dod iespēju šīm paaudzēm satikties, sarunāties, mācīties, iedvesmoties vienam no otra, apmainīties domām par kopīgo mīlestību uz teātra mākslu un pasaules redzējumu. Bet mums - pārējiem - šīs sarunas dod iespēju mēģināt sajust, kas tad īsti ir teātra garša, jo sarunājoties dažādām teātra paaudzēm izgaismojas lietas par kurām intervijās nemaz netiek jautāts.

Sarunas organizēja un raidīšanai sagatavoja aktrise Madara Melne-Tomsone un aktieris Gundars Āboliņš.