JAUNUMS! "Tilda un Putekļu Eņģelis". Andrusa Kivirekha grāmatas radiolasījums. Kompozīcijas autore Ingvilda Strautmane. 1. daļa.

"Tilda un putekļu eņģelis" ir igauņu autora Andrusa Kivirekha grāmata, kuru latviski tulkojis Guntars Godiņš.

Vai jums kādreiz ir pazudusi poga? Neskumstiet! Poga ir iepatikusies Putekļu Eņģelim. Jūs redzat tikai putekļus, bet neredzat eņģeļus? Nekas, Tilda jums visu izstāstīs, jo viņa ir dzimusi gaismā. Viņai nepatīk tīrīt māju, bet patīk lasīt un draudzēties ar Lūkasu, kurš prot runāt balsīs. Tildas mamma vairs nesmaida, viņa strādā Ragnarsona putekļu sūcēju veikalā.

Vēl iestudējumā varēs sastapt dīvaino vīru Khe, kuram nekas negaršo, līdz viņš sajūt kādu smaržu no pagātnes, un viss mainās. Tur visur būs klāt Putekļu Eņģelis, kurš glabā atmiņas, smaržas un garšas, viņš glabā visu, kas zūd, jo putekļi ir viss.

Pirmā daļa

Mamma rājas, ka Tilda nav iztīrījusi māju, bet Tildai ļoti nepatīk tīrīt māju, viņai patīk izšūt krāsainus taureņus. Tildas mamma strādā Ragnarsona  putekļu sūcēju veikalā. Ābels Ragnarsons ir slavens izgudrotājs, viņam šajā pilsētā ir fabrika, kur ražo sniegbaltus putekļu sūcējus, un veikals, kur tos pārdod.

Putekļu Eņģelis ir visur klāt, tikai pagaidām neviens viņu neredz, pat Tilda ne. Mammu nomierina gludināšana, to gan Tilda nevar saprast. Viņa iziet pastaigāties un sastop pilsētas dārznieku dīvaino Khe - garu, melnīgsnēju vīru, kurš audzis bērnunamā un nejūt prieku no ēšanas.

Tilda satiekas ar Lūkasu, kura tētis ir pilsētas labākais skroderis un kurš dusmojas, ka Lūkass negrib par tādu kļūt. Bet Lūkass grib kļūt par aktieri, jo prot runāt balsīs. Skroderis ir vienīgais cilvēks, kurš bijis Ābela Ragnarsona mājā, lai noņemtu mērus un uzšūtu vairākus vienādus uzvalkus.

Putekļu Eņģelis sarunājas ar Tildu, jo Tilda ir dzimusi gaismā, viņš pastāsta, ka Tildas tētis ir bijis lidotājs, sapin viņai bizes un aizved uz zooloģisko dārzu.

Radioiestudējuma režisors Reinis Suhanovs, komponists Jēkabs Nīmanis, skaņu režisors Reinis Bagāts. Balsīs runā aktieri Rūta Dišlere, Ivo Martinsons, Zane Jančevska un Ģirts Krūmiņš.  

Redaktore Dzintra Matuzāle. Producente Māra Eglīte.

Ierakstīts 2022. gadā.