Džeroma K.Džeroma stāsta "Trīs vīri laivā" radiolasījums. 1. un 2.daļa. Režisors Andrejs Migla. Piedalās Edmunds Freibergs, Uldis Dumpis un Pēteris Liepiņš. Mūziķi Jānis Osis un Juris Ārents. Darbu tulkojusi Vizma Belševica.

Skaņu režisors Ventis Sēlis. 1992. gada ieskaņojums.

Darbs iecerēts kā ceļojuma apraksts par laivas braucienu pa Temzu, kurā dodas trīs garlaicības mākti angļu džentlmeņi un suns vārdā Montmorensijs. No sākotnējās ieceres palikuši atsevišķi Temzas piekrastes pilsētu un miestu apraksti, kā arī vēstījums par dažiem vēsturiskiem notikumiem, kas risinājušies šajās vietās. Taču romāna galvenā vērtība ir humorpilns, ironisks un dzīvespriecīgs tālaika angļu sabiedrības raksturojums.

Grāmata ir pārpilna ar smieklīgām epizodēm, kuras tiek pasniegtas labākajās angļu humora tradīcijās. Sākot jau no brīža, kad tiek pakoti čemodāni, līdz pat pēdējam, lietū mērcētam vakaram, trīs draugi mundri un atraktīvi pārvar ceļošanas grūtības, ko rada laivošana un nakšņošana gan laivā, gan viesnīcās.

Džeroms K.Džeroms, angļu rakstnieks, ir vairāku literāru darbu autors, tomēr pasaules atzinību un lasītāju mīlestību viņš ieguva tieši ar romānu “Trīs vīri laivā (nerunājot nemaz par suni)” (1889).