„Valoda dzīvo, ja Tu tajā runā”. Latviešu valodas aģentūras ikgadējā skolēnu radošo darbu konkursa uzvarētāju darbu lasījumi.

Raidījumu cikla radošā komanda: aktieri Gundars Grasbergs un Inga Misāne, režisors Valdis Lūriņš, skaņu režisors Valdis Zilveris, redaktore Dzintra Matuzāle.

„Sveicināti! Kopā ar aktieriem Radio ierakstījām Jūsu darbiņus. Tie mums sagādāja īstu prieku un apbrīnu. Lasot, aiz vārdiem, varējām ieraudzīt Jūs pašus – tik dažādus, domājošus, drosmīgus un nebēdnīgus. Skaistus!!! Pirmklasniekus un topošos absolventus.

Brīžiem apbrīnā iepletām mutes, izgaršojot uzrakstīto. „Latviešu valoda ir kā konfekte.” Jā! Tas mums pat prātā nebija ienācis!  Kad finišējām, sapratām,  „cepuri nost!”  Latviešu valodas aģentūrai, kopjot latviešu valodu, to atbrīvojot no liekā. Kā savulaik Imants Ziedonis ar domubiedriem  atbrīvoja aizaugušos Latvijas dižozolus. Jā, arī „valoda ir kā ozols”, un „ja nav valodas, aiziet bojā tauta un valsts”. „Mums pieder daudz, mums pieder zeme, un mums pieder debesis.” „ Latviešu valodai jādzīvo!”

                                                                          Režisors Valdis Lūriņš

Noslēguma raidījumā skan 10. – 12. klašu skolēnu radošo darbu fragmenti un iepriekšējos raidījumos izteiktās domas. Šoreiz dzirdēsit, ko par latviešu valodu domā Agnese Allena, Agnese Keita Birzniece, Anna Jansone, Annemarija Štālberga, Betija Diāna Zeltiņa, Elizabete Žureviča, Elīza Evelīna Pētersone, Elīza Muzika, Eļana Timkiva.