PROJEKTS RE!STARTS: Luīzes Pastores sērijas "Mākslas detektīvi" trešās grāmatas "Svešinieka atnākšana". 3. lasījums

„Zirgu dvaka, kaktu smaka, zemes smarža, zivju smārds, papirosi, pelējums, svaiga gaisa aromāts!”

 Kad Komats būs beidzis deklamēt, ko saodis,  tikai tad Teo un Poga sapratīs, ka atkal nokļuvuši pasaulē „otrpus gleznām”. Kopā ar detektīviem arī jūs iepazīsit 1927. gada Rīgu ar izkārtnēm virs vecpilsētas veikaliem un kafejnīcām, kas slavēs preci vienlaikus vairākās valodās – angļu, vācu, franču un valodā, kas, skaļi burtojot, līdzināsies latviešu valodai, tomēr šķitīs nedaudz svešāda. Iepazīsit Rīgu ar Operas namu,  Bastejkalna apstādījumiem, Laimas pulksteni, bet uz tā vēl nebūs slavenā uzraksta LAIMA, Oto Švarca kafejnīcu, bet …vēl nebūs Brīvības pieminekļa! Satiksities ar dzejnieku Aleksandru Čaku un sadzīsit pēdas Pelēkajam vīram, sauktam par STRUŅĶI.

 Lai detektīvi to visu varētu redzēt un piedzīvot, kopā ar viņiem būs arī režisors Juris Jonelis, skaņu režisors Ģirts Bišs un Edmunds Freibergs, kurš pavisam nemanāmi pieskatīs jaunos detektīvus  viņu piedzīvojumos pasaulē „otrpus gleznām”. 

Pogas un Teo lomās iejutīsies Annija Putniņa un Emīls Krūmiņš. Mūsdienās un pasaulē „otrpus gleznām”  lomas ierunās  Baiba Broka, Laila Kirmuška, Ģirts Krūmiņš, Edgars Lipors un Kristaps Ķeselis. Radiovariantu veidoja Laima Matuzāle. Režisors Juris Jonelis. Producente Māra Eglīte. Latvijas Radioteātris - 2017. gads.

Projektu atbalsta: