"Valis ir atpakaļ". Laura Gundara grāmatas radiolasījuma 1. daļa.

Šis ir trešais stāsts par vectēvu Vali un viņa mazmeitu Spindzeli.

Spindzele palīdz Valim apgūt interneta iespējas, taču viņš tik ļoti aizraujas, ka vairs nemana, kur atrodas un nevienam neatbild. Mamma pat saka, ka, būdams dzīvs, Valis izskatās kā miris.

Spindzelei jāatrod veids, kā Vali izraut no interneta pasaules atpakaļ īstajā. Viņa ņem talkā savu draudzeni Signi, taču uzdevums nebūt nav vienkāršs, turklāt Valis patiešām līdzinās ļoti biedējošam zombijam. Abas meitenes izdomā dažnedažādus veidus, kā atmodināt Vali, taču nekas nelīdz. Arī vesela glābēju komanda nespēj Valim atņemt viņa planšeti.

Visbeidzot Signe iesaka lūgt palīdzību savam brālēnam, kas ir spējis pats atbrīvoties no šīs atkarības. Un tas patiešām arī izdodas, kad Valis sastop Spindzeli internetā. Valis pat lāgā nav manījis, ka bijis pazudis no īstās dzīves, taču, to sapratis, viņš zvēr, ka nekad vairs tā nenotiks. Nekas nelīdzinās patiesai dzīvei un īstiem cilvēkiem – teiksim, mazmeitai Spindzelei.

Pirmā daļa

Valis ir pasācis bēdāties, ka nav pietiekami gudrs, lai saprastu datoru un internetu, par ko Mamma viņu drusku  izsmej. Spindzelei tas nepatīk un viņa izdomā viltību: sarunā ar draudzeni Signi, ka viņa notēlos dumiķīti, lai Valis var viņai paskaidrot to, ko viņš tomēr datoros saprot, un tāpēc justos ļoti gudrs un vairs nesērotu. Tā arī notiek, tomēr tad Spindzele  pamana, ka viņas viltība ir bijusi slikta . Viņi abi – vectēvs un Signe – vairs lāgā nespēj no datora izlīst. Un tas ir tikai briesmīgu notikumu sākums.

Stāsta autors un režisors – Lauris Gundars.

Lomās: Spindzele – Marija Linarte, Vectēvs Valis – Varis Brasla, Stāstniece – Anna Putniņa.

Komponists – Kārlis Auzāns, skaņu režisors – Ivo Tauriņš, redaktore – Dzintra Matuzāle, producentes Māra Eglīte un Anna Putniņa.

"Valis ir atpakaļ" ir tupinājums iestudējumiem "Sveiks, Vali!" un "Vaļa balss".