"Tu esi Latvijas dārgums". Skolēnu radošo darbu konkursa labāko darbu radiolasījums. 5.-9. klašu skolēnu darbi. Lasa Santa Didžus un Matīss Budovskis. Režisors Valdis Lūriņš.

Skaņu operators Andis Ploks. Muzikālais noformējums Valda Zilvera ziņā. Redaktore Dzintra Matuzāle. Producentes Māra Eglīte un Velga Līcīte-Meldere.

Žūrijas locekļa, redaktora Valda Rūmnieka pārdomas:

Šīgada konkursa tēma “Tu esi Latvijas dārgums” bija diezgan sarežģīta. Vieni domāja, ka es, tikai es esmu Latvijas dārgums. Un tēma arī to prasīja. Cik pa šiem gadiem, žūrijā strādājot, nav nācies lasīt darbus, kuri ir “no citas operas”!

Citi paraudzījās apkārt un meklēja, meklēja, līdz atrada – Latvijas dabu ar visiem tās četriem gadalaikiem, latviešu valodu, tradīcijas, Dziesmu un deju svētkus, darbu, pilsētas, upes, tautastērpu, Gaiziņkalnu, Lielvārdes jostu, rupjmaizi, dzintaru, mežu, dīķi, pļavu, dievnamus, pat necilu akmeni. Un var par katru tēmu sacerēt simtiem lappušu. Daži bija gājuši vieglāko ceļu un ielūkojušies datorā. Tas ir šķietami ērts gājiens, bet slēpj sevī zemūdens akmeņus. Vai ir labāk paņemt kaut ko gatavu, veikli izmantojamu, nekā pūlēties radīt savu, oriģinālu tekstu ar savām domām?