12.augustā Radioteātra izcilajam režisoram un aktierim Edmundam Freibergam apritēs 75. Šīs nedēļas ietvaros ielūkosimies vairākos Edmunda Freiberga darbos.

Annas Katras romāna „Vietējā stacija” iestudējums. Dramatizējuma autors Dzintars Tilaks. Režisors Edmunds Freibergs. Skaņu režisors Andis Ploks. Piedalās aktieri: Andris Keišs, Sandra Kļaviņa, Kaspars Znotiņš, Ivars Puga, Artis Drozdovs, Lolita Cauka, Zane Aļļēna, Juris Hiršs, Zane Daudziņa, Evija Krūze, Daiga Gaismiņa, Sanita Paula, Emīls Krūmiņš, Anna Klēvere, Indra Burkovska, Inta Tirole-Bebriša un Ināra Slucka. 2020.gada ieraksts. 1.daļa.

Galvenajai varonei Aelitai nejaušu notikumu un pārpratumu virkne piedāvā atskatīties uz savu dzīvi, pieņemt agrāk neiespējamus lēmumus, kad sieviete  labākajos gados pēkšņi atrodas tādā vietā, kur pat autobusi vairs nepietur. “Tu sēdi visu dzīvi kā tāda vietējā stacija, bet vilcieni tikai brauc garām, garām, garām...”

“Man bija liels prieks sadarboties ar Dzintaru Tilaku, kam pieder ideja veidot romāna dramatizējumu un kurš paveica milzīgu darbu, būtiski pārveidojot romāna struktūru, lai padarītu to piemērotu radioteātra specifikai. Viņa uzdevums bija sarežģītāks, nekā pirmajā brīdī šķiet, un galu galā ar to aizrāvos arī es: kā pielāgot stāstu citam medijam, skaņu pasaulei? Tā, meklējot labākos risinājumus, es nosūtīju dramatizējuma autoram arī dažus romānā iepriekš nepublicētus materiālus un Dzintars laipni piekrita izmantot tos dramatizējumā. Tagad atliek vien lūgt romāna lasītājus neuztraukties un palikt savās vietās, ja pa radio skanošais stāsts pēkšņi sāk izklausīties pēc “bet grāmatā tā nebija”: tas viss notiek ar manu ziņu un piekrišanu!” stāsta romāna autore Anna Katra, īstajā vārdā Daina Losāne.

Rakstniece atzīst, ka izjūtas, gaidot pirmatskaņojumu, ir līdzīgas izjūtām, gaidot sporta rezultātu stafetē.