Pirmatskaņojums Radioteātrī. Literāri muzikāls uzvedums "Baltie svētki", kas tapis pēc Kārļa Skalbes pasakas "Ziemassvētki būdiņā" un Raimonda Paula mūzikas mijiedarbībā.

Tā ir Ziemassvētku laika sirsnības, prieka deva, kas ļauj pierimt saspringtajā laikā, apstājoties  un ieklausoties mūsu pasaku ķēniņa Skalbes radītajā sižetā un maestro Raimonda Paula komponētajās dziesmās ar dažādu latviešu dzejnieku dzejas rindām.  

Līdz ar jauno uzvedumu „Baltie svētki” Maestro Raimonds Pauls Ziemassvētkos aicina atsaukt atmiņās to mīlestību, labestību un sirdssiltumu, kas šodien varbūt nedaudz pagaisis. „Mēs vairāk domājām par tādu intīmu, lirisku, sentimentālu noskaņu. Es gribētu, lai tas uzburtu tādu ainu par romantisku lauku baznīciņu vai kādu mājiņu laukos, kur cilvēki pie sveču gaismas svin šos svētkus. Uzburt šādu klusinātu noskaņu bez lieka trokšņa – tāds bija mūsu mērķis,” par jauno uzvedumu saka pats Maestro Raimonds Pauls.

„Tā kā Maestro gribēja, lai viņa Ziemassvētki būtu ģimeniski un mājīgi, tad es domāju – šādā reizē nevar būt nekas labāks par Kārli Skalbi. Un tad, kad izvēlējāmies šo darbu, bija jautājums, kurš to lasīs, un mums visiem bija vienprātīgs lēmums, ka tas būs Jēkabs Reinis. Ceru, ka tas būs kaut kas mīļš, jauks, visiem saprotams un ikvienam liks arī padomāt,” stāsta programmas producente Māra Eglīte.

Latvijas Radio 1. studijā, klātesot pie klavierēm, dziesmas izpildīs pats Maestro Raimonds Pauls.  Skanēs Kārļa Skalbes tēlojums „Ziemassvētki būdiņā” aktiera Jēkaba Reiņa lasījumā un Raimonda Paula dziesmas ar Viļa Plūdoņa, Aspazijas, Ojāra Vācieša, Jāņa Petera, Guntara Rača un Ineses Zanderes dzeju. Tās izdziedās Paula Saija, Ērika Eglija-Grāvele un Jānis Kurševs. Koncertā piedalīsies Latvijas labākie mūziķi – Jānis Kalniņš (ģitāra), Edvīns Ozols (bass), Māris Briežkalns (sitamie instrumenti) un Elizabeta Lāce (arfa).

Ziemassvētku programmas „Baltie svētki” scenāriju veidojis Edmunds Freibergs, producente – Latvijas Radio „Radioteātris” vadītāja Māra Eglīte. Koncerta televīzijas ieraksta režisore ir Aiga Gramste, redaktore – Eva Heinsberga, producente – Jana Priedniece.

2023. gada ieraksts.