JAUNUMS. "Ej nu ej!" Marta Pujāta dzeja bērniem. Izpilda Irina Krasta, Rihards Zelezņevs. Režisore Daina Strelēvica. Komponists un skaņu režisors Valdis Zilveris. Redaktore Dzintra Matuzāle.

Marta Pujāta dzejoļos ietverā atmosfēra ir dažāda – gan satīriska, gan emocionāli silta un mīļa. Bet tajos netrūkst arī melanholijas un skumju notoņi.

2021.  gadā grāmata saņēmusi Literatūras gada balvu kategorijā „Labākais Latvijas autora oriģinālliteratūras darbs bērniem”.

Grāmatas adresāti ir gan pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērni, gan viņu vecāki, gan dažāda vecuma Marta Pujāta dzejas cienītāji, jo šie dzejoļi savieno bērnus un pieaugušos, ļaujot katram vecumam saprast un pārdzīvot tekstus atbilstoši savai pieredzei.

Irina un Rihards ir Latvijas Leļļu teātra aktieri. Divi jauni, talantīgi leļļu žanra mākslinieki. Visus teātra pastāvēšanas  gadus Latvijas Leļļu teātrī darbojušās divas aktieru trupas - latviešu un krievu. Bet nākotnē  izrādes Leļļu teātrī būšot tikai latviešu valodā.

Rihards mierina Irinu: „Neraizējies! Tev būs darbs teātrī! Tu vari! Tev izdosies!”

Un Irina nepadodas. Irina mācās izkopt literāri pareizu latviešu valodas izrunu. Lūk, viena laba mācību stunda Latvijas Radio - Marta Pujāta dzejas „Ej nu ej!“ ierakstā.

Grāmatas redaktore Inese Zandere atzīst, ka “Marta Pujāta grāmatas “nereālā” bērnības pasaule varbūt ir visreālākā un īstākā, kāda līdz šim redzēta latviešu dzejā bērniem. Pujāts nejoko ne ar bērnu, ne par bērnu. Šie dzejoļi nereducē bērnu uz pieaugušo ērtībai atbilstošu naivuli, kas jāizmāca par pieaugušo ar zaķīšu-kaķīšu palīdzību, un neuzspiež gatavu loģiku, bet ļauj atcerēties pašam savus pārdzīvojumus un savas iztēles radītos tēlus, kas reiz šķituši absolūti reāli. Tā ir atvērtas bērnības grāmata, kurā katrs var izlasīt sevi.”

2022. gada ieraksts.