Jaunums! "Kaķīša dzirnaviņas". Muzikāls uzvedums pēc Kārļa Skalbes pasakas motīviem. 1. daļa. Teicējs Valdis Vanags. Uzveduma autore un režisore Daina Strelēvica. Komponists un skaņu režisors Valdis Zilveris. Piedalās bērnu vokālās studijas "Momo" dalībnieki.

"Kārļa Skalbes pasaka “Kaķīša dzirnavas” savā laikā bija iestudēta Latvijas Leļļu teātrī. Vecāki neveda savus bērnus uz šo izrādi, atrunājoties ar to, ka bērniem šis darbs ir par skumju un bēdīgu. Izrādi vajadzēja izņemt no repertuāra. Kā Skalbes laikā, tā mūsdienās šajā stāstā ir saskatāmas aktuālas sociālās problēmas. Ļaunums un cietsirdība, vecāku un bērnu attiecības, piedošanas tēma, bērnu neapzinātas rīcības, izzinot pasauli,  bez aprūpes palikušu dzīvnieku likteņi," stāsta režisore Daina Strelēvica.

"Zinot to, ka Kārļa Skalbes „Kaķīša dzirnavas” par mīlētāko grāmatu atzinuši daudzu paaudžu lasītāji, un dziļā cienā pret Skalbes darbu, kopā ar bērnu vokālo studiju "Momo", komponistu Valdi Zilveri un aktieri Valdi Vanagu izveidojām nedaudz atšķirīgu šīs pasakas versiju. Uz visām dzīves problēmām var skatīties dažādi.  Mēs nolēmām uz notikumiem un personāžiem palūkoties ar gaišāku un cerīgāku skatu. Kaķītis pats ir gaišs, piedodošs, labsirdīgs, citu rīcību attaisnojošs. Neviens jau nav pavisam ļauns, katram ir iespēja kļūt labākam. Un dzīves sarežģījumos arvien vajadzētu meklēt un atrast pozitīvu risinājumu," vērtē režisore.

2024. gada ieraksts.