Projekts RE! STARTS: Luīzes Pastores sērijas "Mākslas detektīvi" pirmās grāmatas "Pazudušais pērtiķis" 2. lasījums.

Grāmatā «Pazudušais pērtiķis» detektīvi dzen pēdas pērtiķītim, kas piepeši pazudis no Jaņa Rozentāla 1913. gadā tapušās gleznas «Princese ar pērtiķi».

 Nokļuvuši 1913. gada sagaidīšanas ballē, detektīvi Teo un Poga ieraudzīja Princesi no gleznas…un iepazinās  ar pašu Jani Rozentālu. Noskaidrojuši, ka gleznotājs šeit nav redzējis nevienu viešņu ar pērtiķīti un vēl joprojām neplāno gleznot pērtiķi kopā ar Princesi, bērni nolēma pērtiķi atrast un savest viņus kopā. Jo, ja Rozentals neuzgleznos  visu pareizi – tā, kā patiesībā gleznā bija paredzēts, – kaut kas var arī noiet greizi! Tas var ietekmēt visu vēsturi!  Kad aiz loga atskanēja leijerkastes skaņas, izspraukušies cauri viesu pūlim, bērni ieraudzīja arī pašu muzicētāju un pērtiķīti (tajā laikā viņu gan dēvēja – mērkatce), precīzāk, tikai tā astes galiņu. Un abi detektīvi devās ārā sniegputenī, lai uzmeklētu pērtiķi.

Dramatizējuma autore Laima Matuzāle. Lomās Edmunds Freibergs, Annija Putniņa, Emīls Krūmiņš, Baiba Broka, Laila Kirmuška, Ģirts Krūmiņš, Edgars Lipors, Kristaps Ķeselis. Režisors Juris Jonelis. Skaņu režisors Ģirts Bišs.

Raidījumu atbalsta: