Pirmatskaņojums. Mūsdienu latgaliešu prozas spilgtākie rakstītāji. Stāsti no Anneles Slišānas krājumiem “Tuoraga stuosti” (2021) un “Tuoraga stuosti. Pīns” (2022).

Stāstus ierunājusi Inga Misāne-Grasberga. Ieraksta mākslinieciskais vadītājs Kristaps Rasims.

2024. gada ieraksts.

Annele Slišāne (1975)  ir tekstilmāksliniece un literāte, kuru Latvijā plašāk iepazina ar tekstilmākslas un literatūras projektu “#100dečiLatvijai”. Annele ir vairākkārtēja konkursa “Latgales prozas lasījumi” uzvarētāja, nu jau divu stāstu krājumu autore.

Stāstu krājums “Tuoraga stuosti” tapis autores dzimtajā Balvu novada Upītes puses izloksnē. Šie stāsti ir par varēšanu, par cilvēka izaugšanu, par būšanu par sievieti. Par “tuoragu” Ziemeļlatgalē sauc biezpienu. Biezpiens – kā pārtapšana, kā tāda matērija, kas caur saskābšanu un karstumu paliek par jaunu un labu vielu.

Rakstniece Laima Kota par Anneles “Tuoraga stuostim” teikusi: “Viss, kas romānā salikts ap tuoragu, Anneles Slišānes mātes un tēva valodā aprakstīts tik pazīstams, ka elpu aizrauj. Tik pazīstama šķiet sociālā ainava, kur darbojas seni pretējā krasta likumi – saki par skaisto sliktus vārdus, tad labi būs, sit – tātad gan jau godā, uzkliedz bērnam – un tas nozīmēs, ka savējo īstenībā gan jau mīli, bet mīlestību izrādīt nav pieņemts... Tieši šo mirkli rakstniece ir uzķērusi, nokrāsojusi sarkanā krāsā un tiešiem vārdiem kā deķī ieaudusi.”

Radiolasījumu veidojusi Latvijas Radio Latgales multimediju studija sadarbībā ar latgaliešu kultūras kustību “Volūda” un studiju “Reiga”.