Pirmatskaņojums. Mūsdienu latgaliešu prozas spilgtākie rakstītāji. Stāsti no Egitas Kancānes krājuma “Syltuo mola” (2018).

Stāstus ierunājusi Katrīna Griga. Ieraksta mākslinieciskais vadītājs Kristaps Rasims.

2024. gada ieraksts.

Bērnu piedzīvojumu stāstu krājums “Syltuo mola” ir Egitas Kancānes (dz. 1982) debija literatūrā. Daļēji autobiogrāfiskie stāsti ir nelielas ainiņas par trīs paaudžu sadzīvošanu Preiļu novada Vārkavas apkārtnes Andiņu ciemā. Stāstu darbība notiek 20. gadsimta 80. un 90. gados, kļūstot reizē par sava veida pieminekli vietai, tā laika notikumiem un cilvēkiem.

Valodniece, filoloģijas profesore Lidija Leikuma saka: “Stāstos varam būt ne tik senos, bet, no mūsdienām skatoties, ļoti atšķirīgos laikos un apstākļos, kad bija garas rindas un laba soma vai auduma gabals skaitījās deficīts, kad bērni vasarās piepelnījās kaltē, algu saņemdami kolhoza kantorī. Tas bija arī Baltijas ceļa laiks! Laiks, kad no Sibīrijas atpakaļ atbraukušie varēja sākt dzīvot, kur grib, kad atkal netraucēti varēja iet uz baznīcu, svinēt Ziemassvētkus. Arī latgaliskā runa vēl bija stipra, tuvāka katra dzimtajai vietai.”

Radiolasījumu veidojusi Latvijas Radio Latgales multimediju studija sadarbībā ar latgaliešu kultūras kustību “Volūda” un studiju “Reiga”.