"Papus TRU". Dzintara Tilaka grāmatas radiolasījums. Režisors Matīss Budovskis, skaņu režisors Reinis Bagāts, lasa Agris Krapivņickis. 2. daļa. "Lielais TRU".

Tru nebija lasījis gudras grāmatas, kurās trušu pazinēji rakstīja, ka alas rokot tikai trušu mātītes. Toties trušu pazinēji nebija pieminējuši apstākli, ka, atrodoties savvaļā, trušu tēviņi alas tomēr rok, turklāt, pamatīgi. Tikai ar to starpību, ka šāda ala bija vienkārša, toties trušu mātītes izrok alas ar vairākām ejām un rezerves izejām briesmu gadījumiem, lai varētu nosargāt mazuļus.

Tru ala bija elementāra kā zeķe – mazliet dziļāka par metru, ar paplašinājumu galā, kur iekārtot guļamvietu. Toties šai alai bija sava viltība – tā bija izrakta uzkalniņa sānos, patveroties no svešām acīm un vēja, turklāt alas priekšā bija izraktās zemes uzkalniņš, kas to padarīja vēl grūtāk pamanāmu un vēl mazāk vējam sasniedzamu.

Apmierināts ar paveikto un uzgrauzis zem sniega izraktās dažas lapas, viņš pirmo reizi pēc ilgāka laika gulēja daudz ciešākā miegā.

Otrajā lasījumā dzirdēsi, kā TRU iemācās izdzīvot savvaļā.