"Papus TRU". Dzintara Tilaka grāmatas radiolasījums. Režisors Matīss Budovskis, skaņu režisors Reinis Bagāts, lasa Agris Krapivņickis. 4. daļa. "Papus TRU".

Ļaudis arvien biežāk runāja un pieminēja dīvaino ģimenīti. Kāds bija redzējis raibu trusi, cits teicās, ka trusis bija melns, vēl citam bija ko piebilst par raibiem kucēniem. Lai nu kā, bet Papus Tru ģimene bija pamanīta un nonākusi ļaužu valodās.

Tad sekoja raksts avīzē un fotoattēli ar Papus Tru ģimeni. Šis raksts radīja lielu interesi, internetā cilvēki pārpublicēja rakstu un sprieda, kā varētu palīdzēt, jo kucēni ir krietni paaugušies un viņiem jāatrod saimnieki. Arī kopā dzīvot drīz vien viņi vairs nevarēs, turklāt, trusis, nabags, taču netikšot galā ar diviem milzīgiem suņiem – cilvēki gan par to uztraucās, gan smējās. Kā jau cilvēki…

Stāsta noslēguma daļā tu uzzināsi, kā truša audžubērni suņi tika pie jaunām mājām. Un pats galvenais, kā TRU satikās ar savu kādreizējo saimnieku un atgriezās savās bērnības mājās, lai dzīvotu nevis savvaļas, bet tomēr brīva truša dzīvi.