Vai ar tevi tā ir gadījies -  tiklīdz kaut kas tiek uzsākts, tā piedzīvojums seko piedzīvojumam. Nu kā tu, cilvēk, nekļūsi par piedzīvojumu meistaru, ja dīvainas situācijas pašas tevi atrod ik uz soļa? Bet - viss nav tā, kā pirmajā brīdī izskatās!

Tieši tāpēc  Radioteātris piedāvā paklausīties Dzintara Tilaka romānu „Piedzīvojumu meistari”. Romānu pusaudžiem. Romānu vasaras garumā ar laimīgām beigām.

5. lasījumā

Atis un Armands turpina nakts dežūras Vecajās dzirnavās. Kad zēni saprot, ka dzirnavās ielavījušies zagļi un grasās aizvest dārgo tehniku , viņi zvana Armanda tēvam, kā tas iepriekš bija norunāts. Bet Tētis neatbild uz zvaniem. Atis un Armands sāk rīkoties paši. Sākas īsts detektīvstāsts ar pakaļdzīšanos, kurā iesaistās arī Ata mamma. Armands, ielavījies smagās mašīnas kravas nodalījumā un braucot līdzi zagļiem, pa telefonu sniedz nepieciešamās ziņas Atim un viņa mammai. Zagļus notver. Armanda tētis un Ata mamma beidzot iepazīstas. Viņiem šī tikšanās kļūst liktenīga.

Radiolasījumā  satiekas un lomas ierunā:

Atis –Agris Krapivņickis,

Armands –Toms Veličko,

dvīnes Anita un Lolita Rolmanes – Elizabete Skrastiņa, 

Krišjānis – Alberts Vecmanis,

Ata mamma Laura -Inga Tropa,

 Armanda tētis Helmuts - Ģirts Alsters,

Teicējs – Mārtiņš Počs.

Piedzīvojumiem līdzi seko režisors Juris Jonelis, skaņu režisors Ivo Tauriņš, radiolasījuma veidotāja Laima Matuzāle un  producente Māra Eglīte. Latvijas Radioteātris  2020. gads.