Vai ar tevi tā ir gadījies -  tiklīdz kaut kas tiek uzsākts, tā piedzīvojums seko piedzīvojumam. Nu kā tu, cilvēk, nekļūsi par piedzīvojumu meistaru, ja dīvainas situācijas pašas tevi atrod ik uz soļa? Bet - viss nav tā, kā pirmajā brīdī izskatās!

Tieši tāpēc  Radioteātris piedāvā paklausīties Dzintara Tilaka romānu „Piedzīvojumu meistari”. Romānu pusaudžiem. Romānu vasaras garumā ar laimīgām beigām.

8. lasījumā

Zēni turpina savus vasaras piedzīvojumus, kuros ir nakšņošana neparastās vietās ,bēgšana no suņa, trīs muzeju apmeklējumi pāris dienās,  melošana policijai un Tukums, Ķesterciems, Brocēni, Cieceres ezers, Dobele, Tērvetes dabas parks…(par šiem piedzīvojumiem  radiolasījumā tu nedzirdēsi!!! ) Toties tu uzzināsi, kas notiek tad, kad puiši saprot, ka vecāki patiesi salabuši. Viņi nolemj doties mājās un nostopē vecu, sarkanu opeli, un atkal iekuļas piedzīvojumā. Nākas bēgt no mašīnā braucošajiem. Atis zvana mammai, lai pateiktu, kur abi atrodas, bet pamana, ka opelis atkal viņiem seko. Izmantojot izdevību, Armands slepus iekļūst braucamajā un ļauj tam ieslīdēt grāvī. Nu vajātāji viņiem neko nespēs padarīt! Priecādamies , ka abi ir īsti piedzīvojumu meistari, zēni skrien prom no notikuma vietas, lai arī skrējiens risinās pretējā virzienā vecākiem norādītajā.  No līkuma garām zēniem lielā ātrumā pabrauc sudrabots BMW, tad spēji nobremzē, apgriežas un apstājās pie diviem, nogurušiem, bet satikšanās priekā smejošiem un laimīgiem zēniem.

Radiolasījumā  satiekas un lomas ierunā:

Atis –Agris Krapivņickis,

Armands –Toms Veličko,

dvīnes Anita un Lolita Rolmanes – Elizabete Skrastiņa, 

Krišjānis – Alberts Vecmanis,

Ata mamma Laura -Inga Tropa,

 Armanda tētis Helmuts - Ģirts Alsters,

Teicējs – Mārtiņš Počs.

Piedzīvojumiem līdzi seko režisors Juris Jonelis, skaņu režisors Ivo Tauriņš, radiolasījuma veidotāja Laima Matuzāle un  producente Māra Eglīte. Latvijas Radioteātris  2020. gads.