"Sveiks, Vali!" Laura Gundara grāmatas radiolasījuma 1. daļa. Režisors Lauris Gundars, komponists Kārlis Auzāns, skaņu režisors Ivo Tauriņš.

Šis ir stāsts par vectēvu Vali un viņa mazmeitu Spindzeli – tā viņi viens otru iesaukuši. Valis ar Spindzeli katru dienu dzīvojas kopā un visu viens par otru zina. Un tomēr…

Šoreiz viss sākās ar to, ka Spindzele pajautāja Valim – “Kāpēc tu nesveicinies?”. Valis ir pārsteigts un sāk muļķīgi taisnoties.  Izrādās – sveicināties nemaz nav tik vienkārši, turklāt mazmeita par to zina vairāk nekā ūsainais Valis. Šis ir stāsts par to, ka pavisam parastā pasaulē mēdz būt ļoti nesaprotamas lietas.

1. daļa

Kādā saulainā dienā Spindzele vairs nevarēja izturēt savu nesaprašanu un pajautāja Valim, kāpēc viņš nesveicinās. Kāpēc viņš māca Spindzelei, cik pareizi tas ir, bet pats nedara? Valis ilgi taisnojās, ka vecajos laikos tā bija, taču Spindzele viņam atgādināja, ka viņi dzīvo šeit, jaunajos laikos, un aizvilka vectēvu uz parku, lai viņš pasveicinātu draudzenes Signes vecmāmiņu. Un nekas neliecināja, ka kaut kas var noiet greizi.

Lomās Varis Brasla, Marija Linarte, Anna Putniņa. Redaktore Dzintra Matuzāle. Producentes Māra Eglīte un Anna Putniņa.