Radioteātrī turpinās Latvijas Teātra darbinieku savienības cikls "Teātra garša". Latvijas teātra vecmeistaru un jauno skatuves mākslinieku sarunas par svarīgo teātrī un ārpus tā. 2023.gada sezonas 1. (9.) raidījums. Tiekas režisors un teātra pedagogs Edmunds Freibergs un Dailes teātra aktrise Ieva Segliņa.

Abi mākslinieki sarunājas par to, cik ļoti dvēselē ir jābūt bērnam, strādājot aktiera profesijā, un vai tas mainās, gadiem ejot uz priekšu.

Sarunas biedri dalās pārdomās par karu Ukrainā un teātra kā mākslas veida  jēgu tieši šādos apstākļos, aizskarta tiek arī tēma par disciplīnas nozīmi aktieru izglītībā. Bet tās ir tikai dažas no tēmām, par kurām ar domām apmainās abu teātra mākslinieki.

Šī projekta vēlme ir veidot nosacītu tiltu starp teātra paaudzēm, kurām savstarpējā saikne ir zudusi laika straujā ritējuma dēļ. Lielākā daļa vecmeistaru teātros vairs nestrādā, bet daļa jauno skatuves mākslinieku par viņiem neko nezin. “Teātra garša” dod iespēju šīm paaudzēm satikties, sarunāties, mācīties, iedvesmoties vienam no otra, apmainīties domām par kopīgo mīlestību uz teātra mākslu un pasaules redzējumu. Bet mums - pārējiem - šīs sarunas dod iespēju mēģināt sajust, kas tad īsti ir teātra garša, jo sarunājoties dažādām teātra paaudzēm izgaismojas lietas par kurām intervijās nemaz netiek jautāts.